Oceania MTBO Middle Distance Championships Sun 25/03/2007 9:21 PM
Results created by OE2003 © Stephan Krämer 2005

   Pl Name                                Club                      Time      Diff. 



Men Open A C1  (17)                                   

    1 JACKSON, Adrian                     MF V                     50:17       0:00 
    2 DARVODELSKY, Paul                   BF N                     55:21       5:04 
    3 WOOD, David                         XX Q                     57:11       6:54 
    4 RANDALL, Alex                       YV V                     58:45       8:28 
    5 SIMPFENDORFER, David                XX A                     58:46       8:29 
    6 BALDWIN, David                      AO A                     60:24      10:07 
    6 CLARK, David                        XX S                     60:24      10:07 
    8 CLARK, Tony                         BK V                     60:57      10:40 
    9 HOPE, Matt                          WR T                     61:07      10:50 
   10 CUSWORTH, Steven                    BK V                     63:15      12:58 
   11 KOERBER, Matt                       XX A                     65:28      15:11 
   12 SPINELLI, Brad                      AW V                     69:59      19:42 
   13 KEECH, Dion                         MF V                     70:56      20:39 
   14 WEST, David                         MD N                     75:47      25:30 
   15 MULLER, Walter                      XX V                     87:06      36:49 

      DALTON, Ian                         WO W                        mp            
      MARSHALL, Peter                     AO A                        mp            



M40- C2  (9)                                          

    1 SULLIVAN, Stephen                   YA S                     49:43       0:00 
    2 ANDREONI, Fabrizio                  AW V                     50:33       0:50 
    3 HATLEY, Tim                         BK V                     53:47       4:04 
    4 MCCARTHY, Cormac                    YV V                     59:37       9:54 
    5 LEICESTER, Paul                     BK V                     61:43      12:00 
    6 BUCHAN, Alastair                    AW V                     67:39      17:56 
    7 GRINTER, Rob                        BK V                     78:48      29:05 

      MCNEE, Alex                         BF A                       dns            
      PATERSON, Bruce                     BK V                       dns            



Men Open B C2  (2)                                    

    1 COOPER, Toby                        YV V GBR                 55:39       0:00 
    2 ARMSTRONG, Timothy                  NE V                     69:22      13:43 



Women Open A C2  (7)                                  

    1 QUINN, Julie                        AO A                     50:54       0:00 
    2 EGERTON, Thorlene                   UG Q                     52:43       1:49 
    3 JACKSON, Carolyn                    MF V                     56:28       5:34 
    4 JOHANSEN, Ria                       AO A                     57:19       6:25 
    5 FORRER, Michelle                    AW V                     60:35       9:41 
    6 COPLAND, Kath                       BK V NZL                 62:06      11:12 
    7 MCNEE, Raynie                       BF A                     80:05      29:11 



M50- C3  (12)                                         

    1 CUSWORTH, Peter                     BK V                     40:19       0:00 
    2 PRENTICE, Robert                    SH N                     45:00       4:41 
    3 LITHGOW, James                      GO N                     45:04       4:45 
    4 CARTER, Hub                         SO Q                     46:56       6:37 
    5 SCOWN, John                         AO A                     47:49       7:30 
    6 BAYLISS, Chris                      MD N                     48:22       8:03 
    7 ARMSTRONG, Geoffrey                 NE V                     59:15      18:56 
    8 ODDY, Graeme                        XX N                     65:25      25:06 

      HORT, Bernard                       XX X                        mp            
      DAVIS, Alan                         YV V                       dns            
      WALLIS, Graham                      DR V                       dns            
   nc MCCANN, Norm                        AW V                     43:57            



Men Open C C3  (1)                                    

    1 HODGSON, Mick                       XX X GBR                 51:45       0:00 



W40- C3  (4)                                          

    1 HAARSMA, Kay                        TT S                     49:08       0:00 
    2 STICHBURY, Lyn                      SO Q                     49:28       0:20 
    3 ROBINSON, Helen                     AW V                     54:42       5:34 
    4 KNORPP, Julie                       AW V                     65:17      16:09 



Women Open B C3  (1)                                  

    1 GROSS, Amanda                       XX A                     60:22       0:00 



M60- C4  (10)                                         

    1 SHELDON, Ray                        YV V                     43:02       0:00 
    2 KOCH, Ralph                         YV V                     43:24       0:22 
    3 WADE, Keith                         TK V                     44:18       1:16 
    4 SEARLE, Peter                       BG V                     47:42       4:40 
    5 GORDON, Blake                       EU V                     47:56       4:54 
    6 HART, Barry                         YV V                     56:25      13:23 
    7 SHEAHAN, John                       BK V                     69:59      26:57 
    8 MALONEY, Kevin                      NE V                     75:39      32:37 

      HOBAN, Peter                        EV T                       dnf            
      DARBY, James                        RR A                       dns            



Men Open D C4  (1)                                    

    1 DAVEY, Rob                          XX V                     87:43       0:00 



W50- C4  (4)                                          

    1 GOEBEL, Ronice                      XX V                     52:49       0:00 
    2 CHOWN, Kate                         MD N                     59:41       6:52 
    2 WHITFORD, Peta                      YV V                     59:41       6:52 
    4 SCOWN, Ann                          AO A                     67:25      14:36 



Women Open C C4  (1)                                  

    1 O'CALLAGHAN, Suzanne                BK V                     70:50       0:00 



M-14 C5  (2)                                          

    1 CLARK, Morgan                       BK V                     45:43       0:00 
    2 JACKSON, Timothy                    MF V                     73:29      27:46 



M70+ C5  (3)                                          

    1 CADMAN, Graeme                      YV V                     56:46       0:00 
    2 PAINE, Kevin                        BS A                     57:08       0:22 
    3 CLARKE, Gordon                      YV V                    143:51      87:05 



W60+ C5  (5)                                          

    1 SHELDON, Jackie                     YV V                     56:45       0:00 
    2 GORDON, Dale Ann                    EU V                     62:35       5:50 
    3 ROWLANDS, Joyce                     NE V                     64:51       8:06 
    4 SHEAHAN, Jennifer                   BK V                     70:55      14:10 
    5 SEARLE, Dianne                      BG V                     76:37      19:52